Po takmer dvadsiatich rokoch v najväčšej slovenskej poisťovni cítil, že nastal čas na zmenu. František Školek vybudoval kmeň klientov a dosiahol výsledky, ktoré už nebolo možné ďalej rozvíjať v rámci jedinej poisťovne. Myšlienka broker poolu mu otvorila nové možnosti. Slobodu riadiť svoje podnikanie podľa seba, prístup k celému finančnému trhu a moderné nástroje Finportal. Dnes už nie je vnímaný ako „poisťovák“, ale ako komplexný finančný sprostredkovateľ, ktorý vie pre klienta nájsť riešenie v každej životnej situácii.
FŠ: Viac ako 19 rokov som pracoval pre najväčšiu poisťovňu na Slovensku ako VFA (viazaný finančný agent). Nakoľko som za ten čas dosiahol veľkosť kmeňa a hodnotu poistného, ktoré už nebolo možné manažovať v jednej poisťovni, potreba zmeny bola u mňa priam nevyhnutná. Viacerí moji kolegovia mi hovorili o možnostiach ako sa stať podriadeným finančným agentom a mňa táto možnosť lákala.
FŠ: V skutočnosti mi Finportal takpovediac vybrala moja bývalá kolegyňa. V čase, keď som bol na školení u iného samostatného finančného agenta mi zavolala a vysvetlila, že správnou cestou pre mňa je spolupráca s broker poolom, kde si svoje podnikanie môžem riadiť sám podľa mojich predstáv. Slovo broker pool som vtedy počul prvý raz.
FŠ: Dostal som kontakt na CEO Finportal, dohodli sme si stretnutie, na ktorom som sa dozvedel všetky potrebné informácie a veľmi rýchlo som pochopil, že touto cestou chcem kráčať aj do budúcna.
FŠ: Využívam maximálne všetky nástroje, ktoré Finportal poskytuje, čo mi umožňuje byť komplexný finančný sprostredkovateľ pre všetky sektory.
FŠ: Vďaka Finportal sa mi podarilo odomknúť na maximum môj potenciál nielen produkčne, ale aj spoluprácami a náborom. Ľudia ma zároveň prestali vnímať ako “poisťováka", ale ako komplexného finančného sprostredkovateľa. Pre niekoho som dôchodkový špecialista, pre iných hypotekárny špecialista, pre ďalších zas investičný vlk z Wall Street.
FŠ: Svoje pôsobenie v internej sieti hodnotím ako najlepšiu školu pre prácu PFA. Vychovali zo mňa prvotriedneho obchodníka, za čo im patrí veľké ďakujem, naučili ma návykom, servisu, správe a v neposlednom rade analytickému mysleniu a pochopeniu, že nie všetko je o provízií, ale treba pozerať na fakt, že na prvom mieste je klient. Pre mňa osobne je najväčšou hodnotou to, že môžem robiť pre TOP 1 na trhu a klienti môj prestup zo sektora poistenia vnímajú len pozitívne.