Poistenie zodpovednosti zamestnanca

Neplaťte za škody v práci. Nechajte to na poisťovňu.

Porovnávame pre vás produkty týchto partnerov

Poistenie zodpovednosti za škodu je určené pre zamestnancov v trvalom pracovnom pomere. V prípade, že svojmu zamestnávateľovi spôsobíte škodu, môže ju od vás vymáhať, a to až do výšky štvornásobku vášho hrubého mesačného príjmu. To už môže byť poriadny škrt cez rozpočet. A pritom drobná nehoda na pracovisku, poškodenie služobného auta, prípadne iná škoda v dôsledku chybne vykonanej práce môže nastať kedykoľvek.

Poistenie zodpovednosti pri výkone povolania si môžete uzatvoriť samostatne, alebo si zvoliť aj doplnkové pripoistenia. Najčastejším z nich je pripoistenie škody na služobnom vozidle. Ak využívate auto zamestnávateľa často, vaše poistenie zamestnanca by ho určite malo zahŕňať. Pripoistiť si môžete napríklad aj škody na prepravovaných veciach alebo v dôsledku chybne vykonanej práce alebo služby.

Naša online kalkulačka pre poistenie zamestnanca vám rýchlo a prehľadne zobrazí ponuky jednotlivých poisťovní na jednom mieste. Vyberiete si pre vás to najvhodnejšie a zaplatiť ho môžete priamo na účet poisťovne.

Územnú platnosť poistenia si môžete vybrať podľa potreby. Štandardne sa poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu uzatvára pre územie Slovenskej republiky. Ak však cestujete služobne aj do zahraničia, rozšíriť si ho môžete aj pre územie Európy prípadne celého sveta. V tom prípade nezabudnite aj na cestovné poistenie.

Poistenie zamestnanca sa uzatvára so spoluúčasťou. Jej výška je väčšinou 10 %, minimálna suma sa medzi jednotlivými poisťovňami líši. Čím vyššiu spoluúčasť si pre poistenie zodpovednosti vyberiete, tým nižšie ročné poistné budete platiť.

Potrebujete pomôcť s výberom?