Poistenie bytu

Poistenie bytu kryje škody, ktoré vzniknú na vašom byte alebo nebytovom priestore. Môžete ho uzatvoriť samostatne prípadne spolu s poistením vašej domácnosti. Najlepšie poistenie bytu si môžete uzatvoriť aj online.

Komplexné poistenie

Rozhodnite sa iba pre poistenie bytu alebo ho spojte aj s poistením vašej domácnosti. Jednou zmluvou tak môžete mať pokrytý hnuteľný aj nehnuteľný majetok.

Pripoistenia

Poistenie bytu sa predáva spolu aj s poistením zodpovednosti z vlastníctva nehnuteľnosti. Jednotlivé poisťovne môžu ponúkať aj ďalšie doplnkové pripoistenia.

Asistenčné služby

Pre poistenie bytu sú k dispozícii aj asistenčné služby, ktorých rozsah môže byť v jednotlivých poisťovniach rozdielny. Slúžia pre prípady technickej havárie, zablokovaných dverí a podobne.

Čo zahŕňa poistenie bytu

Poistenie bytu kryje škody, ktoré vzniknú na samotnom byte. Poistené sú obvodové múry a vnútorné priečky, vnútorné schodisko, dvere a okná, všetky stavebné súčasti, technické a energetické zariadenia a zabudované alebo pevne s bytom spojené technológie, prípojky a rozvody patriace k bytu, pevne pripojené predmety ako napríklad antény, klimatizačné zariadenia a podobne. Súčasťou poistenia je aj vnútorné zariadenie pevne spojené s bytom ako napríklad vstavané skrine, kuchynská linka, lepené koberce alebo parkety, vaňa, sprcha, WC, umývadlá, batérie a podobne. Poistenie bytu sa vzťahuje aj na pivnicu, komoru, garáž alebo garážové státie. Poistenie si na jednej zmluve môžete rozšíriť aj o poistenie domácnosti.

Porovnanie poistenia bytu

Ako si správne vybrať poistenie bytu? Využite našu online kalkulačku, ktorá urobí porovnanie jednotlivých ponúk za vás. Odpadne vám prácne porovnávanie a v priebehu chvíľky máte porovnanie poistenia bytu jednotlivých poisťovní zobrazené na jednom mieste. V kalkulačke si navolíte základné parametre ako úžitková a ostatné plochy bytu, na ktorom podlaží sa nachádza a samozrejme sumu, na akú si chcete váš byt poistiť. Kalkulačka na základe týchto parametrov porovná jednotlivé ponuky, pričom ako prvé je zobrazené najlacnejšie poistenie bytu. Môžete si navoliť doplnkové pripoistenia, pozrieť podrobné informácie a poistku na byt priamo online aj uzatvoriť. Porovnanie poistenia bytu vám môžeme zaslať aj na email a rozhodnúť sa môžete neskôr.

Asistenčné služby

Poistenie bytu sa predáva vrátane asistenčných služieb. V jednotlivých poisťovniach sa môžu líšiť, ale prakticky ich môžeme rozdeliť do nasledovných skupín – pomoc s vchodovými dverami (zabuchnuté dvere, problémy so zámkou), technická pomoc (elektrina, kúrenie, plyn, voda, sklo, deratizácia a podobne) a pomoc, ak je byt po havárii neobývateľný. Jednotlivé asistenčné služby mávajú stanovené limity krytia.

Zodpovednosť

Poistenie bytu obsahuje aj krytie zodpovednosti. V rámci tohto poistenia poisťovňa uhradí škody, ktoré spôsobíte na zdraví alebo majetku tretej osoby v súvislosti s vlastníctvom bytu a prevádzkou jeho vybavenia. Kalkulačka pre porovnanie poistenia bytu vám pri jednotlivých poisťovniach ponúkne výšku limitu poistenia a takisto podrobne zobrazí, čo všetko poistenie kryje a do akej výšky.

Chceš sa stať sprostredkovateľom?

Hľadáš slobodu v podnikaní?
U nás si môžeš založiť vlastnú firmu s vlastnou značkou!
S našou podporou dosiahneš to, čo si si predsavzal.

Staň sa šéfom
vo vlastnej firme
Výplata 4x
do mesiaca
Vzdelávanie
& kurzy